Mountains

Editör Tavsiyeleri:

1. Birçok ingilizce öğrenme yöntem ve teknikleri bulunuyor. bu yöntemlerin bazıları daha etkili olabilir. fakat bizim tavsiyemiz; size hangisi daha kolay, daha eğlenceli geliyorsa onu seçmeniz.
2. İstikrarlı çalışın çünkü istikrar en büyük çarpandır.
3. ders çalışma zamanınızın %60 nı bildiğiniz, %30 yeni öğrendiğiniz ve %10 ise hiç bilmediğiniz konulardan oluşturabilirsiniz.
4. hiç bir çalışma boşa gitmez, bilinç altınızda mutlaka değişimler oluşur. zaten konuşmaya başlayanların çoğu bazı kelimelerin öğrenmediği halde konuşurken aklına geldiğini söylemektedir. bu kelimeler bilinçsiz çalışma anında bilinç altına yerleşen ve kalıplarla birlikte ortaya çıkan sözcüklerdir. Dolayısıyla sözlerini tam anlamasanız da izleyeceğiniz bir filmin mutlaka faydası olacaktır.
5. konuşma egzersizleri yapacağınız partnerler bulmalısınız.
6. gereksinim olmadan malesef devamlılık olmuyor. yurtdışında yaşayan birisi ile yurtiçinde yaşayan birisinin dil öğrenmesi aynı olmuyor. ihtiyaç duymadığımız içinde ne kadar dil öğrensekte tekrar etmediğimiz takdirde unutma moduna giriyoruz.
Sonuç: ingilizce öğrenmede farklı metodlar deneyebilirsiniz ama odaklanmanız gereken her gün istikrarlı bir şekilde çalışmaktır. motivasyonunuzu yüksek tutun ve dil seviyenizin ilerlemesi size dünyanın kapılarını açacağını unutmayın.